حادثه خونین اهواز، بیانیه مشترک ظریف و موگرینی و استعفای وزیر صنعت: هفته منتهی به ۶ مهر

منتخب هفته منتهی به جمعه ۶ مهر منتخب هفته منتهی به جمعه ۶ مهر مجله مبناخبر

حادثه خونین اهواز، بیانیه مشترک ظریف و موگرینی و استعفای وزیر صنعت: هفته منتهی به ۶ مهر

/ منتخب‌ها / شنبه, 07 مهر 1397 ساعت 07:19

شروع این هفته با حمله وحشیانه تروریستی در اهواز و داغدار شدن مردم ایران در سوگ هم‌وطنان اهوازی همراه بود که در صدر خبرهای سه روز اول هفته قرار گرفت.


شروع این هفته با حمله وحشیانه تروریستی در اهواز و داغدار شدن مردم ایران در سوگ هم‌وطنان اهوازی همراه بود که در صدر خبرهای سه روز اول هفته قرار گرفت و بازتاب‌های بی‌شماری در رسانه‌های گوناگون داشت. پربازتاب‌ترین اخبار مرتبط با این حادثه شوم در گزارش‌های هفتگی و سیاسی این هفته مبناخبر فهرست شده اند.

 

در عرصه اقتصاد در هفته‌ گذشته، استعفای وزیر صنعت، آغاز توزیع سبد کالا، محدود شدن پرداخت ارز مسافری به یک بانک، آغاز مرحله دوم پیش‌فروش ۸ محصول ایران‌خودرو و اظهارات محمدباقر نوبخت درباره عدم افزایش حقوق کارمندان در حالی که گزارش‌ها حاکی از رشد ۱۴.۷ درصدی تورم دهک دهم است، مورد توجه رسانه‌های ایران قرار گرفت.

  

مهمترین خبرهای حوزه بین‌الملل در این هفته تحت تاثیر برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل بودند و در حاشیه آن، بیانیه مشترک محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مورد توجه ویژه رسانه‌ها قرار گرفت.

 

در عرصه سیاست داخلی، ارجاع لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به هیات رئیسه مجلس برای بررسی در صحن علنی و ارجاع استیضاح وزیر راه عباس آخوندی با ۵۰ امضا به هیات رئیسه مجلس از جمله خبرهای پربازتاب در رسانه‌های ایران بودند.

 

علاقمندان به فوتبال و هواداران دو تیم پایتخت این هفته را با شوق تماشای دربی تهران در روز پنج‌شنبه سپری کردند که اخبار مربوط به آن تقریبا در تمام رسانه‌های ورزشی و غیر ورزشی انعکاس یافت، هرچند که دو تیم با ارائه یک بازی نه‌چندان خیره‌کننده و نتیجه ۰-۰ اشتیاق هواداران را بی‌پاسخ گذاشتند.

 

در حوزه فرهنگ و هنر، درگذشت یدالله صمدی کارگردان سینما و تلویزیون با نرخ تکرار ۵۴٪ در رسانه‌های کشور پربازتاب‌ترین خبر این حوزه و هم‌زمان، پربازتاب‌ترین خبر کل هفته بود.
هم‌چنین، تصویب ثبت ملی خانه پدری فروغ فرخزاد واقع در امیریه تهران در شورای ثبت سازمان میراث فرهنگی، پایانی خوش برای دوستداران فرهنگ و هنر که نگران و پی‌گیر خبر احتمال تخریب این بنا در مردادماه سال جاری بودند رقم زد.

 

از میان اخبار مرتبط با دانش و دنیای فناوری، قابلیت‌های مایکروسافت آفیس ۲۰۱۹،‌ معرفی گوشی جدید شیائومی ردمی نوت 6 و کشف یک حفره امنیتی در مرورگر فایرفاکس، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتند.  

  • آخرین‌ مطالب
  • پربیننده‌ترین مطالب

Please publish modules in offcanvas position.