از ذخیره‌سازی نفت روی دریا تا آشپزی پوتین و ژی جین‌پینگ؛ هفته منتهی به 23 شهریور

منتخب هفته منتهی به جمعه ۲۳ شهریور منتخب هفته منتهی به جمعه ۲۳ شهریور

از ذخیره‌سازی نفت روی دریا تا آشپزی پوتین و ژی جین‌پینگ؛ هفته منتهی به 23 شهریور

/ منتخب‌ها / شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 23:42

پربازتاب‌ترین مطلب این هفته با نرخ تکرار ۴۹٪ در رسانه‌های کشور، خبر شروع مجدد ذخیره‌سازی نفت روی دریا توسط ایران بود.


پربازتاب‌ترین مطلب این هفته با نرخ تکرار ۴۹٪ در رسانه‌های کشور، خبر شروع مجدد ذخیره‌سازی نفت روی دریا توسط ایران بود. به نظر می‌رسد این سیاست که در دوران پیش از برجام نیز وجود داشت، در واکنش به ازسرگیری تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران در کمتر از دوماه آینده اتخاذ شده باشد.

در عرصه‌ اقتصاد و بازار،‌ این هفته هم نابسامانی‌های بازار‌های ارز و طلا پرتکرارترین سرتیتر‌ها را به خود اختصاص دادند. اما از این موارد که بگذریم، پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن تا ۳۰۰ میلیون تومان برای تهرانی‌ها و ۱۵۰ میلیون تومان برای شهرستانی‌ها در مجلس صورت گرفته که باید دید کمیسیون عمران و نمایندگان مردم در نهایت در این باره چه تصمیمی خواهند گرفت.

صدر اخبار سیاسی هفته به انتصاب ولی‌الله سیف توسط رئیس جمهور به سمت «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» اختصاص داشت و در عرصه بین‌الملل، تکرار ادعای دخالت ایران در کشورهای عربی توسط عادل الجبیر مورد توجه قرار گرفت. خبر جالب حوزه بین‌الملل در این هفته، انتشار عکسی از ولادیمیر پوتین و همتای چینی وی در‌حال آشپزی بود که در شمار قابل توجهی از رسانه‌ها بازتاب داشت.

درگذشت بازیگر قدیمی سینمای ایران سعید کنگرانی با بالاترین بازتاب در راس خبرهای فرهنگی و هنری هفته گذشته قرار گرفت. هم‌زمان، انتخاب فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» به کارگردانی وحید جلیلوند به عنوان نماینده ایران برای شرکت در بخش اسکار فیلم خارجی، از موضوعات خبرساز هفته در این گروه بود.

از اخبار پربازتاب ورزشی این هفته می توان به انتخاب شهرزاد مظفر به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان کویت اشاره کرد. خبر جریمه نقدی ذوب‌آهن به دلیل فحاشی هواداران این تیم و تخلفات تیم فنی و پزشک و بازیکنان، از دیگر خبرهایی بود که این هفته مورد توجه رسانه‌های حوزه ورزش قرار گرفت.

  • آخرین‌ مطالب
  • پربیننده‌ترین مطالب

Please publish modules in offcanvas position.